close
متخصص ارتودنسی
مشاوره حقوقی - شماره 24
loading...

پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو

پرسش کننده : آقای امیر تاریخ پرسش : 13 خرداد 93 متن پرسش :سلام من مدتی قبل با یک زن شوهردار ارتباط تلفنی داشتم. بعد از مدتی ایشون دیگه جواب منو نداد. منم به یک دختر که قبلا دوستم بود پیام دادم که لطفاً به این زن زنگ بزن و بگو که میخوام باهاش تلفنی ادامه بدم. و بهش گفتم که من با این زن دوست بودم. گفت اگر اینکار نکنم چی؟ منم گفتم عکسهای ناجوری که بهم دادی پخش می کنم. اون گفت اگه راست میگی برام عکسا رو بفرست تا مطمئن بشم که عکس داری منم چون عکسها رو قبلا پاک کرده بودم الکی گفتم دارم اما نمی فرستم.…

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری بازدید : 406 چهارشنبه 14 خرداد 1393

پرسش کننده : آقای امیر

تاریخ پرسش : 13 خرداد 93

متن پرسش :سلام

من مدتی قبل با یک زن شوهردار ارتباط تلفنی داشتم. بعد از مدتی ایشون دیگه جواب منو نداد. منم به یک دختر که قبلا دوستم بود پیام دادم که لطفاً به این زن زنگ بزن و بگو که میخوام باهاش تلفنی ادامه بدم. و بهش گفتم که من با این زن دوست بودم. گفت اگر اینکار نکنم چی؟ منم گفتم عکسهای ناجوری که بهم دادی پخش می کنم. اون گفت اگه راست میگی برام عکسا رو بفرست تا مطمئن بشم که عکس داری منم چون عکسها رو قبلا پاک کرده بودم الکی گفتم دارم اما نمی فرستم. البته قبلاً بارها صراحتاً توی پیامک بهش تاکید کرده بودم که من اصلاً عکس پخش نمی کنم و مطمئن بود که این کار رو نمی کنم و ... اما به جای اینکه به اون زن زنگ بزنه رفته و تمام ماجرا را به شوهر زن گفته. زن هم به شوهرش گفته که من درخواست دوستی دادم اما اون رد کرده. الان مدتی هست که درگیری و مجادله پیش اومده و شوهر اون زن مکرراً از طریق چت برام پیام توهین و فحاشی می فرسته و لفظاً در جایی منو تهدید به سوزوندن و قتل کرده. حالا هم میگه میخوام علیه تو شکایت کنم. حالا چند سوال دارم. آیا رفتار من با اون دختر تهدید محسوب میشه و مجازات داره ؟ شوهر اون زن در چه مواردی می تونه علیه من به دادگاه شکایت کنه؟ لطفاً زودتر منو راهنمایی کنید خیلی استرس دارم .

 

پاسخ وکالت دات اینفو :

اعمال ارتکابی شما و همچنین همسر خانم نامبرده, هر دو مشتمل بر جرایمی می باشد که به صورت اجمالی و با استناد به مفاد مواد قانونی به شرح ذیل بررسی می گردد :

 • ... من مدتی قبل با یک زن شوهردار ارتباط تلفنی داشتم ...

 

ماده 619 قانون مجازات اسلامی ـ هرکس در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم‌ اطفال یا زنان بشود یا با الفاظ و حرکات مخالف شؤون و حیثیت به‌ آنان توهین نماید به حبس از دو تا شش ماه و تا (74) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

ماده 637 قانون مجازات اسلامی ـ هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل‌ یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌ کننده تعزیر می‌شود.

ماده 641 قانون مجازات اسلامی ـ هرگاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاههای مخابراتی‌ دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات‌ خاص شرکت مخابرات‌، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه‌ محکوم خواهد شد.

ماده 743 قانون مجازات اسلامی ـ  هركس از طريق سامانه‌هاي رايانه‌اي يا مخابراتي يا حامل‌هاي داده مرتكب اعمال زير شود، به ترتيب زير مجازات خواهد شد:
الف) چنانچه به منظور دستيابي افراد به محتويات مستهجن، آنها را تحريك، ترغيب، تهديد يا تطميع كند يا فريب دهد يا شيوه دستيابي به آنها را تسهيل نموده يا آموزش دهد، به حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا بيست ميليون (20.000.000) ريال يا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.
ارتكاب اين اعمال در خصوص محتويات مبتذل موجب جزاي نقدي از دو ميليون (2.000.000) ريال تا پنج ميليون (5.000.000) ريال است.
ب) چنانچه افراد را به ارتكاب جرائم منافي عفت يا استعمال مواد مخدر يا روان‌گردان يا خودكشي يا انحرافات جنسي يا اعمال خشونت‌آميز تحريك يا ترغيب يا تهديد يا دعوت كرده يا فريب دهد يا شيوه ارتكاب يا استعمال آنها را تسهيل كند يا آموزش دهد، به حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا بيست ميليون (20.000.000) ريال يا هر دو مجازات محكوم مي‌شود.
تبصره ـ مفاد اين ماده و ماده (14) شامل آن دسته از محتوياتي نخواهد شد كه براي مقاصد علمي يا هر مصلحت عقلايي ديگر تهيه يا توليد يا نگهداري يا ارائه يا توزيع يا انتشار يا معامله مي‌شود.

 • منم گفتم عکسهای ناجوری که بهم دادی پخش می کنم ... از طریق چت برام پیام توهین و فحاشی می فرسته و لفظاً در جایی منو تهدید به سوزوندن و قتل کرده ...

 

ماده744 قانون مجازات اسلامی ـ هركس به وسيله سامانه‌هاي رايانه‌اي يا مخابراتي، فيلم يا صوت يا تصوير ديگري را تغيير دهد يا تحريف كند و آن را منتشر يا با علم به تغيير يا تحريف منتشر كند، به نحوي كه عرفاً موجب هتك حيثيت او شود، به حبس از نود و يك روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا چهل ميليون (40.000.000) ريال يا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.


ماده745 قانون مجازات اسلامی ـ هر كس به وسيله سامانه‌هاي رايانه‌اي يا مخابراتي صوت يا تصوير يا فيلم خصوصي يا خانوادگي يا اسرار ديگري را بدون رضايت او جز در موارد قانوني منتشر كند يا دسترس ديگران قرار دهد، به نحوي كه منجر به ضرر يا عرفاً موجب هتك حيثيت او شود، به حبس از نود و يك روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا چهل ميليون (40.000.000) ريال يا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.


ماده746 قانون مجازات اسلامی ـ هر كس به قصد اضرار به غير يا تشويش اذهان عمومي يا مقامات رسمي به وسيله سامانه رايانه‌اي يا مخابراتي اكاذيبي را منتشر نمايد يا در دسترس ديگران قرار دهد يا با همان مقاصد اعمالي را بر خلاف حقيقت، رأساً يا به عنوان نقل قول، به شخص حقيقي يا حقوقي به طور صريح يا تلويحي نسبت دهد، اعم از اينكه از طريق يادشده به نحوي از انحاء ضرر مادي يا معنوي به ديگري وارد شود يا نشود، افزون بر اعاده حيثيت (در صورت امكان)، به حبس از نود و يك روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا چهل ميليون (40.000.000) ريال يا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.


ماده 669 قانون مجازات اسلامی ـ هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال‌ یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد, به مجازات شلاق تا (74) ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم‌خواهد شد.


ماده 700 قانون مجازات اسلامی ـ هرکس با نظم یا نثر یا به صورت کتبی یا شفاهی کسی را هجو کند و یا هجویه را منتشر نماید، به حبس از یک تا شش ماه‌ محکوم می‌شود.


ماده 608 قانون مجازات اسلامی ـ ـ توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک ‌چنانچه موجب حد قذف نباشد به مجازات شلاق تا (74) ضربه و یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود.

مطالب مرتبط
پرسش حقوقی خود را مطرح نمایید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
دسترسی سریع به سایت های رسمی جمهوری اسلامی ایران l پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/leader2.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/raeisjomhour.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Dadiran.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/majles.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/shora.jpg
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/majmatashkhiss.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/divanedalat.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/divan.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/amlak-asnad.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/electronik.png
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/kanun.gifhttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/129.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/b1.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/budget.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Canoon%20e%20vokala.jpg
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/dolat.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/shora-hale-ekhtelaf.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Vezarat%20dadgostari.JPGhttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/hoquqy.jpg.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/D_Ghazaei.jpg

اسپانسر
http://up.vekalat.info/view/789476/4194620186.gif
مشاوره رایگان با وکیل دادگستری (تهران)
http://rozup.ir/up/gvdiana/Pictures/Auto.CallNumer1.gif
نحوه ارسال پرسش حقوقی آنلاین
کاربر گرامی : ضمن تشکر از بازدید از وبگاه پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو جهت ارسال پرسش حقوقی خود در بخش نظرات مشاوره حقوقی آنلاین ، پرسش خود را ثبت نموده و حداکثر در طی 48 ساعت آینده پاسخ خود را دریافت نمایید. با سپاس
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو سالیانه سایت
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1949
 • کل مشاوره : 283
 • اعضاء آنلاین : 3
 • بازدید امروز : 786
 • باردید دیروز : 2,082
 • بازدید کلی : 4,041,590