close
متخصص ارتودنسی
مرگ انگیزه در جوانان
loading...

پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو

به گزارش وکالت دات اینفو به نقل از ایسنا ، مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان گفت: مرگ انگیزه را به طور جدی در جوانان می‌بینیم و آنان با وجود برخورداری از تحصیلات انگیزه لازم را برای اشتغال و زندگی موثر ندارند که این امر از نبود خودباوری در میان آنها نشأت می‌گیرد. این در حالی است که برخی از خانواده‌ها حساسیت و توانایی تعامل با این افراد را ندارند و شناخت آنها از جوانان بسیار پایین است. بر اساس این گزارش محمدرضا رستمی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران حوزه جوانان که در وزارت…

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی

رضا صومی - وکیل پایه یک دادگستری بازدید : 422 دوشنبه 13 مرداد 1393

به گزارش وکالت دات اینفو به نقل از ایسنا ، مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان گفت: مرگ انگیزه را به طور جدی در جوانان می‌بینیم و آنان با وجود برخورداری از تحصیلات انگیزه لازم را برای اشتغال و زندگی موثر ندارند که این امر از نبود خودباوری در میان آنها نشأت می‌گیرد. این در حالی است که برخی از خانواده‌ها حساسیت و توانایی تعامل با این افراد را ندارند و شناخت آنها از جوانان بسیار پایین است.

بر اساس این گزارش محمدرضا رستمی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران حوزه جوانان که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: چهار گفتمان در حوزه جوانی در کشور داریم که تقریباً ارتباط آنها با هم کم و بعضاً تقابلی است.

در همین خصوص وی در ادامه گفت: نخستین گفتمان، گفتمان قانونی است، چراکه در قانون تعاریف و تکالیفی در حوزه جوانان ارائه شده است. گفتمان حاکمیت، گفتمان بعدی است که به طور غیررسمی بر گفتمان قانونی سایه می‌اندازد و در بسیاری از مواقع اثرگذار است.

در همین راستا مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان در ادامه گفت: گفتمان اجتماعی سومین گفتمان است که بخشی از آنها در رسانه‌ها و بخشی دیگر در میان مردم است، اما گفتمان چهارم، گفتمان جوانان است که این گفتمان بسیار غالب است و مسیر خود را طی می‌کند و با گفتمان قبلی سنخیت چندانی ندارد. بنابراین در این وضعیت آشفته و به هم ریخته گفتمانی، در حوزه جوانان کار کردن بسیار سخت است.

بر همین اساس رستمی درباره راه‌های ایجاد ارتباط میان گفتمان‌های جوانان اظهار کرد: لازم است تصمیم‌گیرندگان از حوزه جوانان شناخت کافی داشته باشند و تنها بر مبنای گزارش‌ها تصمیم‌گیری نکنند. از سوی دیگر باید توجه داشت که گفتمان غالب جوانی مسیر خود را به صورت برنامه ریزی شده و برنامه‌ریزی نشده پیش می‌ برد. جوان امروزی متأثر از فضای مجازی است و در این فضا بده بستان‌هایی شکل می‌گیرد و ممکن است وارد جریان‌های خاصی شود.

در همین زمینه وی افزود: لازم است رسانه‌ها در جهت آشنا کردن این گفتمان‌ها با هم عمل کنند و به عنوان نمونه به این مورد بپردازند که چرا در قانون تکالیفی برعهده دستگاه‌ها گذاشته شده ولی این تکالیف انجام نمی‌شود. آنان می‌توانند در جهت نزدیک کردن گفتمان قانونی و سیاستگذاری حاکم عمل کنند. دراین شرایط بسیاری از مشکلات سیاستگذاری و برنامه‌ریزی اجرایی حل می‌شود.

در ادامه مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان با بیان اینکه خانواده گفتمان اجتماعی است، تصریح کرد: گفتمان جوانان از خانواده جداست و فهم مشترک میان خانواده و جوان کمتر دیده می‌شود.

رستمی با اشاره به چگونگی پرداختن رسانه‌ها به جوانان اظهار کرد: تلویزیون شبکه‌ای را برای جوانان راه‌اندازی کرده است اما باید به این نکته توجه کنیم که او را با چه مؤلفه‌هایی تعریف کرده است. از سوی دیگر در رسانه‌های مکتوب دو مجله برای جوانان چاپ می‌شود و این پرسش مطرح می‌شود که چرا آنها کم‌ تیراژ هستند. در واقع تا زمانی که گفتمان جوانان، رسانه‌ای برای ارائه خود نداشته باشد، مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان با اشاره به امکانات وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان گفت: یکی از مهم‌ترین آنها شورای عالی جوانان به عنوان یک شورای سیاست‌گذاری است. علاوه بر آن ستاد ملی ساماندهی جوانان در وزارت ورزش و جوانان تشکیل می‌شود،‌ این دو شورا تا دو سه ماه قبل تعطیل بود و از دولت دهم تا یازدهم تشکیل نشده بود. شورای عالی جوانان در دولت گذشته تشکیل نشده بود و در دولت یازدهم نیز تاکنون تشکیل نشده است. با این وجود باید از این نوع ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند به گفت‌وگو با اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان بپردازند و از اقدامات آنها در حوزه جوانان اطلاعات حاصل کنند.

رستمی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان در حوزه هماهنگی و برنامه‌ریزی عمل می‌کند، اظهارکرد: وزارت ورزش و جوانان باید به کمک مراکز پژوهشی و دانشگاه به مهمترین اولویت خود یعنی آسیب‌شناسی و آینده پژوهشی جوانان بپردازند. سرعت تغییرات نسلی با توجه به فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی بسیار بالاست. ازسوی دیگر رسانه‌ها می‌توانند از دانشگاه‌ها درباره مطالعاتشان در حوزه جوانان بپرسند و از نتایج آنها آگاه شوند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان تصریح کرد: با توجه به تحولات جهانی آینده ایران خاص است و اگر در حال حاضر به مطالعه و تبیین برنامه نپردازیم دچار بحران خواهیم شد.

رستمی ادامه داد: خبرنگاران حوزه جوانان می‌توانند به سیاستگذاری مجلس در حوزه جوانان به عملکرد نمایندگان در سطح محلی و استانی و الزامات اجرایی و چگونگی نظارت نمایندگان در مصوبات حوزه جوانان بپردازند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان در پایان گفت: نهادهای عمومی بودجه زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. آنها نیز در حوزه جوانان باید اقداماتی انجام دهند که عملکرد آنها نیز قابل پیگیری است.

مطالب مرتبط
پرسش حقوقی خود را مطرح نمایید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
دسترسی سریع به سایت های رسمی جمهوری اسلامی ایران l پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/leader2.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/raeisjomhour.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Dadiran.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/majles.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/shora.jpg
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/majmatashkhiss.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/divanedalat.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/divan.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/amlak-asnad.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/electronik.png
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/kanun.gifhttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/129.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/b1.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/budget.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Canoon%20e%20vokala.jpg
http://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/dolat.jpghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/shora-hale-ekhtelaf.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/Vezarat%20dadgostari.JPGhttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/hoquqy.jpg.pnghttp://up.vekalat.info/up/vekalatdotinfo/ax/D_Ghazaei.jpg

اسپانسر
http://up.vekalat.info/view/789476/4194620186.gif
مشاوره رایگان با وکیل دادگستری (تهران)
http://rozup.ir/up/gvdiana/Pictures/Auto.CallNumer1.gif
نحوه ارسال پرسش حقوقی آنلاین
کاربر گرامی : ضمن تشکر از بازدید از وبگاه پایگاه اطلاع رسانی وکالت دات اینفو جهت ارسال پرسش حقوقی خود در بخش نظرات مشاوره حقوقی آنلاین ، پرسش خود را ثبت نموده و حداکثر در طی 48 ساعت آینده پاسخ خود را دریافت نمایید. با سپاس
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو سالیانه سایت
    آمار سایت
  • کل مطالب : 1949
  • کل مشاوره : 283
  • اعضاء آنلاین : 4
  • بازدید امروز : 365
  • باردید دیروز : 1,739
  • بازدید کلی : 4,044,931